We zijn inmiddels weer drie weken verder. Een paar weken waar de Python rollercoaster niets bij is. Gingen we eerst met z’n allen naar de 296, knalde we daarna weer naar 269, gisteren weer de lucht in naar 295 en vandaag weer sub 290. Het is op dit moment volstrekt onduidelijk wat de nu richting is. Nieuws kan de ene dag als goed worden geïnterpreteerd, waar dat zelfde nieuws een dag later weer als kudt wordt bestempeld. Privé zit ik sinds gisteren weer short in de markt. Ik probeer de basisrichting van de beurs mee te bewegen, maar iedere overdreven paniek/ euforie reactie ga ik contrair aan de massa. Voorlopig lukt die strategie aardig. Ik blijf bij mijn mening dat we dit jaar de 250 nog gaan zien. We zijn nu een week of drie verlost van de stroom ‘ landen geruchten’ en je kan er de klok op gelijk zetten dat die vanzelf wel weer zullen opduiken. Dit betekent overigens niet dat ik echt grof short durf te gaan. Zonder een duidelijke richting, houd ik geen mlt posities meer aan en beweeg ik enkel mee met opties en futures. Ook de Marktgevoel porto is vrij liquide. We doen waar we goed in zijn (stockpicking) na een drama maand en zetten ons niet vast in mlt posities. We proberen onze jaarwinst weer rustig verder op te bouwen.
Update 10 aug 2011. Soms is er geen reet te beleven op de beurs en zo gaat er een domino d-day van start als je even weg bent. Leon Hillen ligt met zijn beursballs aan het strand van Mallorca te balen en Kennie zijn verhaal is bekend. De Italiaanse terras wifispots draaiden overuren dankzij hem.
Inmiddels heeft de index een intraday low neergezet van 265 pnt. Met de nodige adrenaline heb ik mijn portefeuille rond die niveau’s uitgebreid naar 100% belegd en mooi afgeblust met sausje futures en calls long op de AEX. Tot mijn grote vreugde steeg de index vanochtend naar 290 plus door. Dit maakt mijn eerdere verliezen ineens veel beter draagbaar. Omdat ik de markt op dit moment echt helemaal niet meer vertrouw, heb ik mijn portefeuille vanochtend resoluut met 90% afgebouwd. Op dit moment zit ik voor 7,5% belegd in aandelen en heb ik 5 fti short. Met een jaarverlies van 3,5% kan ik op dit moment dan ook prima leven.
De punten, zoals genoemd in mijn eerste stuk, zijn nog steeds actueel. De omzetten zijn echter enorm gestegen en dat doet mij vermoeden dat er grote partijen in de hakmodus zitten. Daarnaast was het vandaag de dag van ‘de Frankrijk geruchten’ en zo zal het nog wel even doorgaan. Combineer dit met rellen over de hele wereld, stijgende edelmetaalspots, politici die het echt niet meer weten en een dik probleem is geboren. Ik heb daarom geen bodemorders meer ingelegd, volg de index voorlopig steeds mee met futures en de ‘vallende messen show’ gaat voorlopig ook even de koelkast in. Ondertussen vraag ik me sterk af waar dit gaat eindigen en hoe dit probleem wordt opgelost. Fysiek edelmetaal, landbouwgrond en andere harde assets lijken steeds meer als veilige haven te worden gezien. Het is in ieder geval de moeite er over na te denken en rustig aan de zijlijn te kijken welke kansen de beurs op korte termijn gaat bieden. In de tijd dat de emotie regeert, kan het werkelijk iedere kant nog op.
Update 8 aug 2011 23:35
Soms is het leven als beurshandelaar niet om over naar huis te schrijven. Net als de rest van Nederland krijgen we bij MG privé ook de nodige klappen te verduren. Wanneer is mijn stuk van 18 juli terug lees (330), dan klopte het verhaaltje helemaal. Dit geldt ook voor de stukken van Leon en Hercules. Helaas koop ik hier weinig voor wanneer je het zelf niet goed tot uitvoering brengt.
Mijn bestaande buy and hold krijgt klappen en de MG porto is vandaag behoorlijk gecrashed doordat een der collega’s een stoploss vergat te zetten. Zo zie je dat een kleine fout dodelijk kan zijn. Op de middellange termijn ziet het er allemaal gewoon superslecht uit. QE3 lijkt er te komen, de double dip lijkt er te komen en een recessie en super-inflatie wellicht ook wel.
Hoe diep dit kan gaan?
Geen idee. Toch denk ik dat op korte termijn de daling zijn beste tijd heeft gehad. Ik zie de index niet snel onder de 250-260 punten zakken en ik maak gebruik van wat liquiditeiten om mijn aandelen wat aan te vullen morgen. Een bodemmandje mag ik het in mijn situatie niet direct meer noemen, maar voor de slimmeriken die wel 100% liquide zaten: ik kijk naar BAM, Binck, BESI, mini Ordina, mini SNS, Philips, USG en na vrijdag misschien FUGRO. De doelstelling is om deze te verkopen wanneer iedereen later deze week (??) weer over elkaar vliegt om stukken te kopen. Op langere termijn wil ik geen volle portefeuille. Wanneer we over een week op AEX225 staan, vraag ik u vriendelijk uw koelkast te screenen op producten over de houdbaarheidsdatum. Denk voor uw avontuur richting de vuilnisemmer ook even aan DRIVERS….
Update 3 aug 2011
De climax, zoals twee weken geleden over geschreven, lijkt voorlopig uit te blijven. Het ware gevaar zit hem nog steeds in de ‘sluipmoordenaarscrash’. Nog steeds is de handel dun
en worden uitbraken gebruikt om genadeloos hard te dumpen. In 4 handelsdagen weer 20 punten naar beneden. De kopers van gisterenochtend komen kotsend van de koude kermis thuis. Edelmetaal gaat ook deze week lomp hoger en de landen Spanje en Italie kunnen wellicht niet meelappen aan de Griekse diarree. Kortom, we lijken nog steeds te maken te hebben met een 2008 crisis, maar dan de landen editie.
Contrair handelen (zoals normaal) vind ik op dit moment niet verantwoord en met MG wachten we nog steeds veilig (op alltimehigh) tot er een climax komt. Wanneer we echt massale dumpfeestjes zien, kom ik met mijn kooplijstje voor MG. Prive doe ik hetzelfde, ik hou wat shorts aan en jank in sommige fondsen ook rustig mee. Binck heb ik te vroeg retour, Besi doet het kudt en Bam lijkt geen bodem te hebben. Part of the game.
Origineel 18 juli 2011
Een kleine drie weken geleden werd er nog uitgebreid de sirtaki gedanst. De index knalde op de ‘Griekse stemming’ in een ruk omhoog naar 347 . Zoals onze bezoekers kunnen zien, waren we met de MG porto buitengewoon gelukkig met deze stijging. We zaten nogal wat index aandelen scheef, omdat we dachten te kunnen bodemvissen. Gelukkig kwam deze up-spike in de index op een ideaal moment en verkochten we met MG en privé de nodige aandelen. Alle handelaren bij Marktgevoel zitten nu eenmaal dicht op de markt en dan kom je zaken tegen die opvallend veel lijken op de crisis in 2008, banken werden landen:
- Na Griekenland was het wachten op het volgende gerucht, een gerucht is al voldoende voor een self fulfilling prophecy.
- Italië zou het volgende land zijn en dat zorgde voor een negatieve stemming, na Italië wordt alweer behoorlijk gespeculeerd over het volgende land wat ‘de sjaak’ is
- De prijzen van edelmetaal rijzen de laatste dagen weer de pan uit.
- Werkelijk iedere uptrend wordt gebruikt om snoeihard af te bouwen, alle headlines worden negatief beoordeeld
- Een winstwaarschuwing is inmiddels onderdeel van iedere beursdag
- Een actieve short handel
- En zeer opvallend: de omzetten zijn helemaal zo ‘sick’ niet. Een hoofdfonds als ING heeft vandaag slechts 25-30% meer omzet dan normaal, maar knalt wel 7,5% naar beneden. Reden: er zijn in bizar veel fondsen gewoonweg geen kopers meer te vinden.
Genoeg reden voor ons om al een tijdje te verblijven onder een stormproof steentje. Het opvangen van aandelen is in deze markt dodelijk (Besi uitzondering). Wij volgen de index daarom met een future en zitten, op advies van ‘silverking Herc’ long zilver. Het is wachten tot er meer duidelijkheid is in Europa, de beurzen weer oversold raken en de paniek echt in de tent is. Er is niets erger dan de huidige sluipmoordenaar: de sluimercrash. Alles lijkt op een climax uit te gaan draaien onder de 300 en wanneer die dag daar is, zorgen wij dat we klaar staan om de getroffen aandelen als nobele ridders op te lappen.
Deze column is niet bedoeld als professioneel handelsadvies. Auteur zit long zilver en short index. Ook heeft hij positie in besi.







Waar ontdek je die ‘actieve shorthandel’?
Het is typisch een beurs van angst.
Kopers kijken de kat uit de boom, en er zijn meer dan genoeg katjes die zich uit de boom laten schudden.
Het is allemaal niet verrassend.
De verhouding AEX – DowJones blijft echter jaar in jaar uit verbazen.
Echt ongelooflijk als je die 2 grafieken over elkaar heen legt.
Waarom dan niet meer shorts? FTI’s of turbo/sprinters
Index kan ook zomaar weer naar de 350, in tijden als deze dat angst en paniek de koersen bepalen.
Er hangen namelijk veel potentiele positieve triggers boven de markt.
Gratis geld bestaat niet, dus shorters zullen eerdaags ook weer een keertje uitgerookt worden.
Leg de DAX maar is over de AEX (1 jaar), daar zit ook een kleine 20% verschil in..!
Dax andere shortregelgeving?
Al het geld van spanje en italie gaat gewoon richting de dax
Want daar worden de duitsers blij van?
De Dax kan je niet vergelijken, want daar gaan de dividenden niet van de koers af.
In de Aex gebeurt dat wel, dus dat is al een groot verschil.
Ik weet eigenlijk niet hoe dat in de dow gaat.
Heh? Hoe kan een dividend niet van de koers af gaan? Er zijn verschillende trackers, waarbij soms wel en soms niet het dividend van de koers af gaat, maar dat is bij de aex ook toch?
http://nl.wikipedia.org/wiki/DAX-index
AEX is een Mickey Mouse index met weinig beweging.
Het patroon was weer helder vandaag. fti 318 al, wederom nul kopers en geruchten
Maar onder de steen blijven met een lege mg porto en prive wat bleeders
Super weer zo’n daggie, zul je net zien dat ik gisteren maar wat gekocht heb…
Er zijn nog altijd precies even veel kopers als verkopers…
Alleen bepalen de kopers nu de prijs.
Vooral op de lokale markt moet je nu niet zitten.
Ik hou het lekker saai bij edelmetaal en wacht de capitulatie wel af om wat kwaliteit in de index te kopen.
Enkel nog meuk met een lage KW en een hoog div rendement laten ze met rust.
Alle shit met belachelijke KW’s of de Franse pannies die feitelijk bijna allemaal CH11 zijn gaan op zoek naar hun fair value dicht bij de 0.
Bedrijven die geen dikke cashflow hebben moet je nu niet zijn.
Ik ben klaar met beleggen. Iedereen bedankt hier. Het was mijn spel niet. Ik stop
Goed idee, k denk er ook aan er mee te stoppen. De beste manier om geld te verdienen is hard werken dmv een goede job!
Vriendje Herc,
Wat een fantastischedag; heb al ruim een jaar niets gedaan met de BAH porto, en kan nu gewoon aandelen kopen!!! 5% extra belegd; Vandaag nog wat en dan lekker op de boot gaan varen; Als op TV een keer wordt gemeld dat de AEX op een top niveau staat (drie jaar); dan alles eruit en vooral niets doen. Ik heb veel pulp, en denk dat alleen RD en Uni’s hun geld waard kunnen zijn.
Suc6,
Hantronics
Hi Han, je begrijpt het eindelijk.
Ik heb inmiddels ook het licht gezien.
Koop een paar onmisbare AEX fondsen die lekker dividend uitkeren.
Wat edelmetaal en kijk verder niet meer om naar de beurs, geeft alleen maar onnodig koppijn.
Vallende messen opvangen is gevaarlijk.
Maar vallende guillotines zou ik toch even ontwijken.
tom tom hoger
iedereen is de weg kwijt, dus hebben ze een tom tom nodig
ik heb orders postnl liggen tussen de 4.00 en 4.25
nu ff afwachten
Ik heb afgelopen dag wel wat bijgekocht ook POST NL en TomTom, maar ik durf het niet meer aan. Er lijkt gewoonweg geen bodem te zijn
Hi Herc, idd.. Liever 2,,% rendement op de spaarrek. als 20% verlies. Maar nu gaan we toch rond kijken. Eigenlijk hoef je als belegger alleen maar te wachten tot er nieuws is op NOS; en dan wakker worden.
Eigen huis is alleen interessant als je de hyp rente kunt aftrekken van een 52% belast inkomen; = gratis geld; bij geen BOX 1 inkomen gewoon een boot kopen en daarop gaan wonen; internet is overal.
Belachelijk dat men niet wat meer duidelijkheid geeft vanuit de Nederlandse politiek. Dit soort dalingen zullen bij de beurs horen, maar het kost me gewoon enorm veel geld. Nu stijgt het weer ineens. Die spreiding van 20 punten per dag is belachelijk. Dit kost me 5 jaar van mij leven.
Ik zie trouwens dat jullie netjes hersteld zijn. Knap werk!
Ik zit nu ook scheef, maar ga nu niet de politiek de schuld geven.
Als ik een achtbaan wil, ga ik wel naar de Efteling. Wat een ellende momenteel de beurs. Knap hoe menigeen zich hier nog staande houdt
met hangen en wurgen Koos.
Dit moet niet nog een keer 265 doen, dan bezwijk ik ook denk ik.
Nergens last van, vandaag leuk shell en phi gekocht en verkocht met een halve euro winst om de pisnl trade goed te maken(die overigens nog syeeds in de min staat….) misschien niet de hoofdprijs, maar 0% verlies;) gr
Citaat: “Hoe diep dit kan gaan? Geen idee. Toch denk ik dat op korte termijn de daling zijn beste tijd heeft gehad. Ik zie de index niet snel onder de 250-260 punten zakken en ik maak gebruik van wat liquiditeiten om mijn aandelen wat aan te vullen morgen”.
Wat lekker drivers, morgen dus nationale drivers dag?
Vandaag ga ik 40-60% van mijn portefeuille afbouwen. Ook watr fondsen die ik gisteren heb binnengekregen. Als ik op jaarwinst sta, hou ik even een adempauze om de richting verder aan te kijken.
Ik doe met je mee, wel terminaal dat mijn shit ondanks de fors herstellende AEX totaal niet steeg.
Ik moet het maar bij edelmetaal houden de rest is allemaal kilo utrecht tango!
Neig er naar om Calls Europe en Puts VS te nemen. Er zal toch iets duidelijk moeten worden de komende weken
DRIVERS prive nu 6 short. Maar even vasthouden. Het ziet er echt drama uit
6 fit short terwijl MG er 1 long is?
andere handelaar bij mg nu. Die short wel aan het coveren nu
Ik zie geen inderdaad geen kopers meer.
Denk dat de bodem nog lager komt te liggen.
Hou laatste cash nog vast.
Catch 22 ! DE juiste omschrijving van de markt op het moment
http://bit.ly/97UYoi
Vandaag van het mooie weer genoten.
Kopers zijn er niet meer. Volumes laag en dat is wel vreemd.
Vaak zie je bij een fikse daling dat de volumes ook groot zijn.
Ik doe voorlopig niets. Ik heb postNL verkocht.
Helaas heb ik deze week weer Q Cells gekocht. Ik verwacht nog een return.
Productie is naar Azie en wordt dus ook goedkoper voor Q Cells. Ook nog wel eens meevallen.
het is weer zover, er is weer geen koper te vinden.
De omzetten zijn vandaag toch niet echt aan de hoge kant als ik het even snel bekijk
Klopt totaal geen kopers.
Acheter het enige fonds waar ik nog inzit opnieuw flink down.
Staat op 0,40 nog 10 dagen en hij staat op nul. Ik ga failliet.
Gefeliciteerd, ik zou zeggen: ga werken en verdien het daarmee terug. Want de beurs is geen goede plek om snel geld te verdienen momenteel, en al helemaal niet om snel geld “terug” te verdienen. Elke dag waait het weer de andere kant op.